Festiwal teatralny

Festiwal

Utworzono: piątek, 24, marzec 2017
EP

Harmonogram występów XVI Rejonowego Festiwalu Teatralnego Młodzieży Gimnazjalnej

28 marca 2017r. w SDK „Tęcza” Al. Niepodległości 188 w Tychach.

Uroczyste rozpoczęcie godz.9.05

im. J. Kukuczki,
 Mikołów

„W teatrze życia”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Bardzo prosimy o przybycie grupy na minimum pół godziny przed planowanym występem. Mile widziana obecność aktorów na przedstawieniach poszczególnych zespołów teatralnych.

Cuda Wianki w „Przestrzeni wyobraźni”

Utworzono: czwartek, 09, kwiecień 2015

9 kwietnia zespół teatralny Cuda Wianki uczestniczył w Rybnickim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym „Przestrzeń wyobraźni”. Było to wielkie święto teatru połączone z happeningiem, warsztatami dla uczestników prowadzonymi przez zaproszonych aktorów i instruktorów. Nasz zespół występował na profesjonalnej scenie Teatru Ziemi Rybnickiej, mając do dyspozycji całe zaplecze: garderoby, kulisy, odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie. Choć nie zdobył nagrody, to stał się bogatszy w nowe doświadczenia. W tym roku się nie udało, ale co będzie za rok… Zobaczymy!

XIV Rejonowy Festiwal Teatralny Młodzieży Gimnazjalnej

Utworzono: środa, 18, marzec 2015
EP
18 marca 2015r. w SDK Tęcza w Tychach odbył się XIV Rejonowy Festiwal Teatralny Młodzieży Gimnazjalnej, którego celem jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich szkolnych teatrów młodzieżowych.
W tym roku jury, w składzie pani Beata Chren, pani Iwona Woźniak i pan Zbigniew Skorek, jednogłośnie przyznało dwie pierwsze nagrody, dla zespołu „Bez sceny” z Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierunkiem pani Krystyny Rasińskiej za spektakl „Pif, paf jesteś trup” i grupie „Cuda Wianki” z Gimnazjum nr 11 im. Jana III Sobieskiego w Tychach pod kierunkiem pań Edyty Pajdy, Anny Wanat i Anny Kapusty za spektakl „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” wg scenariusza Izabeli Degórskiej.
Jury przyznało również nagrody dla najlepszych aktorów tego festiwalu. Tytuł ten otrzymali:
Wiwiana Wituś za rolę Zofii
Tadeusz Broda za rolę Grabarza Romana.
Serdecznie gratulujemy wszystkim aktorom i ich opiekunom. Zapraszamy za rok na XV festiwal.

Kolejny sukces CUDA WIANKÓW

Utworzono: wtorek, 08, kwiecień 2014
EP

W dniach 1, 2, 3, 4 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i w Teatrze Małym odbyło się prawdziwe święto kultury młodzieży szkolnej. W ciągu czterech dni swoje umiejętności zaprezentowało 89 zespołów  teatralnych, muzycznych i tanecznych, skupionych w 29 szkołach i placówkach oświatowo-kulturalnych z pięciu miejscowości: Bierunia, Jaworzna, Łazisk Górnych, Orzesza i Tychów. Jest nam niezwykle miło, że mimo tak ogromnej konkurencji nasz zespól teatralny otrzymał wyróżnienie specjalne I-go stopnia.

W tym roku szkolnym zespół Cuda Wianki przygotował sztukę pt. „Arszenik i stare koronki” Josepha Kesserlinga. Bohaterkami sztuki są dwie starsze panie ( w tej roli Wiktoria Kwoka z klasy IB i Wiwiana Wituś z klasy 1A), z oddaniem opiekujące się kuzynem Rysiem, cierpiącym na lekkie zaburzenia psychiczne ( niezrównany Tadziu Broda z klasy 2F). Siostry Hela i Marta Krawczyk są przeświadczone, że ich zadaniem jest niesienie pomocy innym. Chcą skrócić męki żywota samotnym mężczyznom wynajmującym pokój w ich domu i w tym celu częstują ich winem zatrutym arszenikiem. Swoje ofiary grzebią w piwnicy. Pomaga im w tym niczego nieświadomy Rysiu, który myśli, że jest Adolfem Hitlerem i kopie w piwnicy "schrony", w których później chowane są ofiary ciotek. Niespodziewanie do domu wraca siostrzeniec obu pań –Artur Krawczyk (Jakub Skulski 3C) Przybywa on w towarzystwie swojej narzeczonej (Julia Futerska z 1A) i odkrywa straszną prawdę. W rodzinnym domu pojawia się również kolejny siostrzeniec – Janusz (Miłosz Ciepał/ Tymek Gruchlik z klasy1D) – poszukiwany przez policję wielokrotny morderca wraz ze swoim chirurgiem plastycznym (Jakub Głowacki z klasy 3C). Do galerii zabawnych postaci dołącza również pastor ( Dominik Wojtyto z klasy 3c) i kompetentne policjantki (Milena Wójcicka i Elżbieta Kamińska z klasy 3F) oraz detektyw (Eryk Paluch z klasy 1D).

Wszystkim aktorom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie swoich ról, Marcelinie Wojciech za przygotowanie scenografii i charakteryzację aktorów a Kamilowi Trzcionce za ścieżkę dźwiękową.

Opiekunowie zespołu teatralnego

Utworzono: piątek, 14, marzec 2014

XIII REJONOWEGO FESTIWALU TEATRALNEGO MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

W TYCHACH

Znamy już wyniki Festiwalu. Jury konkursu w składzie :pan Zbigniew Skorek, pan Sławomir Żukowski postanowiło przyznać :

I MIEJSCE EX AEQUO-

Zespołowi Teatralnemu „Cuda wianki” z Gimnazjum nr 11 im. Jana III Sobieskiego w Tychach– za spektakl „Arszenik i stare koronki”- pod kierunkiem pań: Edyty Pajdy, Grażyny Dec, Anny Wanat.

Grupie Bez scenyz Gimnazjum nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach-  za spektakl „Jak żyć”-  instruktor pani Krystyna Rasińska.

II MIEJSCE

Klasie Teatralnej z Gimnazjum nr 2 im. Św. Walentego w Bieruniu– za spektakl „Kopciuszek”, w reżyserii pani Joanny Lorenc

III MIEJSCE

Klasie Ic z Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Tychach za przedstawienie pt. „Egzamin”,  w reżyserii pani Justyny Szmajduch.

GRATULUJEMY!

O terminie i miejscu rozdania nagród zespoły zostaną powiadomione telefonicznie.