Nasza szkoła na podium

Utworzono: poniedziałek, 25, kwiecień 2016 AL

25 kwietnia 2016r. byliśmy w Muzeum Śląskim w Katowicach i uczestniczyliśmy w uroczystej Gali podsumowującej grę POLICHROM.

Zdobyliśmy II miejsce w województwie śląskim.

Przypomnimy, że do gry włączyliśmy się w październiku 2015r. jako jedna z trzydziestu szkół ze Śląska. Projekt „Wolontariat? Gram w to!” jest realizowany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach, w partnerstwie z Islandzkim Czerwonym Krzyżem, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanym z Funduszy EOG. Celem gry, trwającej od października ubiegłego roku była popularyzacja wolontariatu wśród młodzieży szkolnej.

Na czym polegała gra? Przez siedem miesięcy braliśmy udział w spotkaniach animacyjnych, warsztatach i szkoleniach oraz przygotowaliśmy i zorganizowaliśmy kilka akcji wolontariackich w tematach:

- działania międzypokoleniowe,

- kampanie antydyskryminacyjne,

- działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

Wszystkie nasze działania były punktowane, łącznie otrzymaliśmy drugi wynik w województwie. Cieszymy się tym bardziej, że był to nasz debiut w grze POLICHROM. W całą akcję włączyło się ponad sześćdziesięciu uczniów i pięć nauczycielek.