MishMash

Utworzono: poniedziałek, 14, marzec 2016 Michał Nowak

Z radością informujemy, że dnia 10 marca 2016 uczniowie klasy IB naszego Gimnazjum zdobyli pierwsze miejsce w Konkursie MishMash organizowanym już po raz piętnasty przez III LO im. S. Wyspiańskiego w Tychach.

MishMash to językowy konkurs rejonowy, w którym gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prezentują przedstawienia teatralne, piosenki i skecze w języku obcym.

Przedstawienie naszych uczniów pt. "Mr Eliot's Cats" oparte było na wybranych wierszach z tomu poezji T.S. Eliota pt. "Old Possum's Book of Practical Cats" (1939). Wiersze o kotach - pełne dowcipu i trafnych spostrzeżeń - choć pisane przede wszystkim dla dzieci, są jednak niezwykle trudne językowo i wymagały dużego nakładu pracy naszych młodych aktorów.

Pierwsze miejsce wśród gimnazjów w kategorii teatr jest o tyle cenne, że uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w konkursie MishMash, a Jury po obradach podkreślało bardzo wysoki poziom zarówno językowy jak i artystyczny wszystkich uczestników.

Nasze gimnazjum reprezentowali aktorzy: Michał Belowski, Aleksandra Góźdź, Michelle Horst, Weronika Kościelniak, Karol Krupiak, Julia Madej, Natalia Nosek i Oliwia Wężycka oraz pomoc techniczno-duchowa: Sylwia Mann, Zuzanna Ołdak i Michał Wójcik.

Ze swojej strony bardzo dziękujemy organizatorom XV edycji konkursu MishMash za serdeczne przyjęcie nas, fantastyczną organizację i atmosferę Konkursu.