„ Z chlubnych kart i miejsc narodowej historii”

Utworzono: niedziela, 06, marzec 2016 Dorota Chrobaszczyk

Kolejny sukces naszych historyków – plastyków w Ogólnopolskim Konkursie „ Z chlubnych kart i miejsc narodowej historii”.

Laureatką  konkursu została Marta Łuka, wyróżnienie zdobyła Sylwia Mann a kwalifikacje do wystawy zdobyli: Elżbieta Górecka, Jaśmina Piasecka i Marcelina Pach.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą historyczną oraz zdolnościami plastycznymi. Tematami prac były: 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieła inspirowane patriotyczną twórczością artystów rodu Kossaków: Juliusza, Wojciecha, Jerzego i Karola Kossaków, Zofii Kossak-Szczuckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec, osiągnięcia wielkich Polaków, ważne wydarzenia i miejsca historyczne, patriotyzm polskich rodzin na przestrzeni dziejów oraz obchody świąt państwowych. Wśród 570 prac z całej Polski prace 5 uczniów naszego Gimnazjum zdobyły uznanie w oczach Jury.