Wizyta w Polsce

Utworzono: środa, 15, maj 2013 Administrator
W dniach 6.05 – 10.05.2013 gościliśmy w naszej szkole młodzież i nauczycieli ze szkół partnerskich z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Szwecji.
Pierwsi goście, z Włoch i Niemiec przyjechali już w niedzielę 5 maja, odebrani zostali przez rodziców oraz uczniów naszej szkoły. W poniedziałek mieli możliwość uczestniczenia razem ze swoimi polskimi partnerami w zajęciach na terenie Gimnazjum. Wieczorem 6 maja przyjechali goście z Wielkiej Brytanii i Szwecji.
Wszyscy uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach na terenie naszego Gimnazjum we wtorek 7 maja. Było zabawnie gdy po przedstawieniu się i nauczeniu się kilku podstawowych słów w 5 językach uczennice klas III nauczyły naszych gości tańczyć śląski taniec „Zasiali górale” 
Po południu wszyscy wzięli udział w wycieczce do Parku Wojewódzkiego  w Chorzowie oraz zwiedzili Skansen Wsi Śląskiej. Największe wrażenie zrobiła na uczestnikach dawna szkoła, w której uczniowie mogli doświadczyć na własnej skórze kar cielesnych stosowanych w tamtych czasach ( na przykład klęczenia na grochu). Zwiedzanie zakończyło się wspólnym grillowaniem.
W środę 8 maja, młodzież i nauczyciele wzięli udział w zajęciach terenowych i podchodach na terenie rezerwatu w Kobiórze. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy mogli się wspólnie posilić w ogrodzie restauracji „Sikorka”. Musieli również wykonać ostatnie zadanie tzn. przedstawić scenki z bajek o tematyce leśnej. Możecie wyobrazić sobie Dominikę z IIIc jako Kubusia Puchatka, czy też Marysię z Ib jako Baba Jaga. Niezapomnianą kreację stworzył także pan Jończyk jako Leśniczy ratujący Czerwonego Kapturka i Babcię (tę rolę odgrywał nauczyciel szwedzki Ulf) z brzucha Wilka.
Ostatni dzień spędziliśmy wspólnie na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, zapoznając się ze specyficzną roślinnością występującą na tym terenie.  W biegu (tempo narzucone przez  panią Grzesicę) przebiegliśmy tam i z powrotem całą Dolinę Prądnika (ustanowiliśmy nowy rekord szybkości przejścia Doliny). Po południu zwiedziliśmy wspólnie Kraków i najpiękniejsze zabytki tego miasta, pod Wawelem zrobiliśmy tradycyjną sesję zdjęciową z ziejącym ogniem Smokiem, przeszliśmy razem Trakt Królewski (tym razem zdążyliśmy zauważyć i obejrzeć to, co zwiedzaliśmy).
W piątek rano 10 maja pożegnaliśmy ze łzami w oczach wszystkich uczestników Projektu. Następne spotkanie odbędzie się w Kornwalii.
 
Odsłony: 785