Wyjazd do Marigliano (Włochy)

Utworzono: piątek, 22, marzec 2013 Administrator

W dniach 10.03 – 15.03.2013 Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odwiedzili szkołę partnerską w Marigliano niedaleko Neapolu i spędzili tam wspaniały tydzień realizując zadania projektowe.

W czasie pierwszego dnia wizyty nasi dzielni uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych (w języku włoskim najczęściej). Drugiego dnia wspólnie już z partnerami z Niemiec, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii zobaczyliśmy prezentacje i występy przygotowane przez uczniów włoskich, wybraliśmy logo projektu  oraz mieliśmy możliwość skosztowania tradycyjnych potraw włoskich przygotowanych przez rodziców. Po południu w strugach deszczu i gradu, zwiedziliśmy Park Narodowy w Astrani z roślinnością charakterystyczną dla terenów wulkanicznych.

Następnego dnia wspięliśmy się w gęstej, zimnej mgle na szczyt Wezuwiusza. Podziwianie krateru w tych warunkach atmosferycznych wymagało od nas ogromnej wyobraźni, na szczęście pocztówki obejrzane przy wejściu pomogły nam ją uruchomić. Zwiedzanie Neapolu, stolicy regionu było prawdziwym wyzwaniem dla naszych butów i parasoli. Na szczęście degustacja pizzy w prawdziwej włoskiej Trattori wprowadziła wszystkich w dobry humor i pomogła wysuszyć nasze przemoczone ubrania.

Na zakończenie naszej fantastycznej wizyty udało nam się poznać (w biegu) główne atrakcje Rzymu „spacerując” godzinami pod wodzą wielkiego miłośnika Rzymu – pana Jończyka.

Dziewczyny z klas III długo będą wspominały pobyt w rodzinach włoskich, a szczególnie wspólne posiłki, serdeczność, miłą atmosferę w szkole oraz wielką ilość komplementów usłyszaną od włoskich chłopców (po włosku oczywiście).