Wizyta robocza w Polsce

Utworzono: niedziela, 04, listopad 2012 GS, IS

W dniach 22 – 26 października 2012 roku gościliśmy w naszym gimnazjum nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół partnerskich z Anglii, Niemiec, Szwecji i Włoch. Wizyta odbyła się w ramach pracy nad projektem Comenius - „Lasy źródłem życia”.
We wtorek 23 października na spotkaniu w Urzędzie Miejskim goście mieli okazję zapoznać się z  prezentacją na temat osiągnięć naszego miasta w dziedzinach sportu, ekologii, edukacji, transportu itp. Po wizycie w  Urzędzie Miejskim goście przeszli do naszej szkoły, gdzie spotkali się z nauczycielami i uczniami.

Uczennice z klasy IIIc – Paulina Wiatr, Maria Ostrowska, Agnieszka Witych i Dominika Badetko przedstawiły wspaniałą prezentację o naszym kraju, jego krajobrazach, wybitnych postaciach kultury, nauki i polityki oraz polskiej kuchni.
Podczas zwiedzania szkoły nauczyciele z  państw partnerskich mieli okazję porozmawiać z wieloma uczniami naszej szkoły i byli pod dużym wrażeniem ich bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Goście z Anglii po długiej rozmowie z uczniami klasy II b -  Szymonem Krosnym i Przemkiem Pankiem byli zachwyceni również ich głęboką wiedzą historyczną. Natomiast goście ze Szwecji byli wzruszeni faktem, iż wśród naszych uczniów są tacy, jak Igor Mędela i jego drużyna, którzy pasjonują się Szwecją, jej historią i dniem dzisiejszym. Słowa uznania należą się również uczniom klas pierwszych za wykonanie pięknych posterów o krajach partnerskich.

W tym samym czasie wszyscy intensywnie pracowaliśmy nad przygotowaniem uczniowskich wizyt w kolejnych krajach. Pierwsza wizyta zaplanowana jest na marzec 2013 roku i wezmą w niej udział uczniowie klas III pracujący przy projekcie.

Krótka, ale intensywna wizyta robocza na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych gości, którzy zachwyceni byli ciepłym przyjęciem przez władze miejskie i oświatowe oraz naszych nauczycieli i młodzież.