„Sprzątanie świata”

Utworzono: wtorek, 18, wrzesień 2012 Administrator

Ogólnoświatowa akcja „Sprzątanie świata”,

europejski program Comenius „Lasy  źródłem życia”

18 września 2012 roku uczniowie klas 3 c i 2 c sprzątali fragment lasu w okolicach osiedla W razem z uczniami Zespołu Szkół nr 4.

Akcję prowadzono we współpracy z Nadleśnictwem Kobiór i Przedsiębiorstwem „Master”, które nieodpłatnie przekazało nam  worki do selektywnej zbiórki odpadów.

Pracę rozpoczęto przy wejściu na teren ścieżki dydaktyczno – przyrodniczej przy ulicy

Nad Jeziorem o godzinie 8.45. Pełni zapału, z workami różnego koloru rozpoczęto sprzątanie. Znalezione śmieci wkładano do odpowiednich worków na plastik, szkło i pozostałe odpady.

Aż trudno było uwierzyć, jak zanieczyszczony różnego rodzaju odpadami był las. Zebraliśmy kilkadziesiąt worków  rożnych odpadów, jednak najwięcej było szkła.

Po kilku godzinach pracy panowie z nadleśnictwa przygotowali nam ognisko, przy którym piekliśmy bardzo smaczne kiełbaski, jedliśmy bułki, rozmawialiśmy i zasłużenie odpoczywaliśmy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.