• Strona domowa
  • Fotki
  • BIP
  • ePUAP
Konkurs z „Edukacji czytelniczej i medialnej”. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator
19.03.2008.

W czwartek 6 marca 2008r w naszej szkole odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z „Edukacji czytelniczej i medialnej”. Konkurs ten ma już pewne tradycje odbywa się w tej formie po raz czwarty. Inicjatorem jest Okręgowa Sekcja Szkół Ogólnokształcących i Bibliotekarska przy Śląskim Okręgu ZNP w Katowicach i Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sosnowcu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz klas I i II gimnazjum z województwa śląskiego.
Wzięło w nim udział 23 uczniów z 10 szkół, z naszego rejonu (Tychy, Mikołów, Bojszowy, Bieruń, Żory). Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z kilkunastu pytań dotyczących treści omawianych podczas realizacji ścieżki międzyprzedmiotowej z edukacji czytelniczej i medialnej. Do etapu finałowego zakwalifikowały się cztery osoby. I miejsce zajęła Katarzyna Sztajnowska z G11 w Tychach, II miejsce Magdalena Jagiełka z G 2 w Mikołowie, III m. Katarzyna Dusza z Gimnazjum nr 3 w Tychach i Anna Urbańczyk z Gminnego Gimnazjum w Bojszowach.  Zwycięzcy oprócz dyplomów (otrzymał je każdy z uczestników) otrzymali również nagrody książkowe.
Finał konkursu odbędzie się w Sosnowcu 15 maja 2008r. Tychy będą więc reprezentowane przez dwie uczennice.

Organizatorzy: Edyta Pajda, Anna Kapusta

Zmieniony ( 19.03.2008. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »